Poznaj historie naszych podopiecznych

Mama Jean z Co. Cork potrzebowała opiekuna, ponieważ jej demencja uniemożliwiła jej samotne życie:

W czerwcu mieliśmy kryzys, kiedy mama upadła i trafiła do szpitala. W tym momencie stało się jasne, że mama nie była już zdolna do samodzielnego życia. Niestety, ponieważ nikt z rodziny nie mieszkał w pobliżu, myśleliśmy, że nie mamy innego wyjścia, jak tylko poszukać odpowiedniego domu opieki.

Moja siostra natknęła się na ALH podczas poszukiwań. Nie sądziłem, że to dla nas opcja, ponieważ mama ma demencję. Udowodniono, że się mylę. Opiekun, który był sparowany z mamą, jest chyba wysłany prosto przez Boga. Podczas gdy mama nadal nie chciała mieć kogoś w domu, skorzystała jednak z posiadania opiekunki, zwłaszcza w nocy, kiedy mama ma tendencję do niepokoju. To błędne koło: kiedy zaczyna się niepokoić, nie śpi dobrze, a jej demencja się pogarsza. Ogólnie zauważyłam wyraźną poprawę jej stanu. Ta opcja umożliwiła mamie kontynuowanie życia we własnym domu dłużej, niż sądziliśmy, że to możliwe. Każdy miesiąc, kiedy mama zostaje w swoim własnym domu, jest nagrodą i ogromnym spokojem dla całej rodziny. Opiekunka mamy jest bardzo miła i jesteśmy pod wrażeniem sposobu, w jaki radzi sobie z mamą, zwłaszcza gdy mama ma zły dzień. Wydaje się, że jest w stanie świetnie poradzić sobie z taką sytuacją.

Opiekunka mamy jest u niej teraz 3 miesiące, czyli 3 miesiące, o których nie sądziłem, że mama spędzi w domu. Polecam tę usługę rodzinom szukającym alternatywy dla domu opieki.

Danuta Nowak

Kevin, który jest niewidomy, potrzebował opiekuna, aby mieszkał z nim w jego domu w Co. Limerick:

Cztery lata temu mój syn Kevin (52 lata) miał ciężki napad padaczkowy. Lekarz Kevina zalecił, aby nie był już sam w domu w nocy. Jako rodzina przez wiele lat próbowaliśmy znaleźć kompetentną agencję opiekuńczą, która zajmowałaby się potrzebami Kevina w nocy. Widzieliśmy ogłoszenie w gazecie o ALH i wypełniliśmy formularz zgłoszeniowy. Zostaliśmy dobrani do pani, która bardziej niż spełnia nasze potrzeby. Jest doskonałym opiekunem i jest pomocna pod każdym względem. Życie Kevina zostało zmienione, a personel ALH okazał się bardzo pomocny, zorganizowali nawet zastępstwo za naszą opiekunkę, kiedy przebywała ona na wakacjach przez dwa tygodnie.

Blanka Dela

Rodzina Conway w Limerick potrzebowała opiekuna dla swojej mamy chorej na Alzheimera i ich brata z zespołem Downa:

Nasza rodzina jest zachwycona naszą opiekunką z Polski, która przyjechała do nas poprzez firmę ALHomecare. Nasza mama cierpi na chorobę Alzheimera i mieszka z naszym bratem, który ma zespół Downa. Sprawy stały się trudne, kiedy nasza mama często wstawała w nocy i stawała się zdezorientowana.

Ewa jest osobą troskliwą, współczującą i profesjonalną, która stała się częścią naszej rodziny.

Bez wahania poleciłbym ALHomecare innym rodzinom, ponieważ nasza współpraca bardzo się udała.

Ewa Babiaczyk

Rodzina O’Driscoll w Dublinie i Cork potrzebowała opiekuna dla swojej mamy w hrabstwie Cork:

Od pierwszej rozmowy telefonicznej ALHomecare wyraziło szczere pragnienie znalezienia
rozwiązania, które byłoby dla nas najlepsze. Styl ALH był profesjonalny, ale ciepły, ponieważ współpracowali z nami, aby zidentyfikować nasze potrzeby w zakresie opieki i znaleźć odpowiedniego opiekuna. Działali szybko, ale nigdy nie czuliśmy się pospieszani i wykazali się niezwykłą znajomością cech osobistych opiekunów, których proponowali. Mieliśmy szczęście dostać opiekuna, który szybko stał się przyjacielem rodziny. Teresa troszczyła się o naszą matkę z całą życzliwością i łagodnością członka rodziny.

Teresa zawsze była uważna, dobra, pełna humoru, cierpliwa i pracowita, i umieściła komfort i szczęście mojej matki na szczycie listy priorytetów. Teresa troszczyła się o moją matkę, jakby była jej własną matką.

Teresa Tirpitz

Rodzina Cassin w hrabstwie Dublin potrzebowała opiekuna dla swojego starszego ojca:

Korzystaliśmy z ALHomecare, aby znaleźć dla naszego ojca pełnoetatowego opiekuna. Odkryliśmy, że są bardzo profesjonalni. Są szybcy i uprzejmi, a przede wszystkim przyjaźni, we wszystkich kontaktach z naszą rodziną. Oczywiście włożyli wiele wysiłku w znalezienie odpowiedniego opiekuna dla naszego ojca, który pasowałby do jego osobowości. Zarówno nasz ojciec, jak i nasza rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak się sprawy potoczyły i nie zawahalibyśmy się polecić tej firmy innym.

Katarzyna Jakubowska

Dołącz do nas

Skorzystaj z poniższego formularza, by wysłać do nas swoją aplikację.