Poznaj nasze opiekunki

Poniżej prezentujemy historie oraz opinie niektórych naszych Opiekunek. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Historie naszych opiekunek w formie wideo

Alhomecare - Praca dla opiekunek w Irlandii

RENATA ANDRUSZKIEWICZ

Nazywam się Renata Andruszkiewicz i pracuje jako opiekunka dla osób starszych od 7 lat. Wybrałam ten zawód ponieważ nie jest mi obojętny los osób starszych. Lubię nieść pomoc oraz współtowarzyszyć w życiu codziennym osobie, która tego potrzebuje.

Moja praca polega na spędzaniu czasu z podopieczną pomoc w obowiązkach domowych takich jak: przygotowanie posiłków, higiena osobista, spacery, wspólne rozmowy.

Wybrałam Irlandie jako miejsce pracy ponieważ lubię Irlandię i jej mieszkańców za pozytywne nastawienie do życia.

Współpraca z ALH dała mi możliwość podjęcia pracy w Irlandii i poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji w mojej pracy – legalnej i dobrze płatnej.

AGATA PĄCZEK

Do Irlandii przyjechałam parę lat temu z moją przyjaciółką na wakacje. Planowałam szukać pracy ale tylko na 2 miesiące, bo na tyle udało mi się w Polsce wziąć bezpłatny urlop na wakacje. Tak też się spakowałam się do 1 walizki – na wakacje (rzeczy same letnie, jeszcze wtedy nie wiedziałam czym różni się lato w Irlandii od naszego w Polsce:-) Ale tak się tu fajnie poczułam, kontakt z językiem, nową dla mnie wtedy kulturą oraz fakt, że znalazłam szybko dobrze płatną pracę utwierdził mnie w przekonaniu że jednak zaryzykuję i zostanę dłużej niż te planowane wcześniej 2 miesiące Potem wróciłam na trochę do Polski i od jakiegoś czasu jestem znowu w Irlandii w mieście Cork. Z pracą Opiekuna zetknęłam się już kilka lat wcześniej. Moi przyjaciele z którymi mieszkałam w jednym domu wykonywali ten zawód (w sumie 3 osoby) ale oni pracowali na godziny. Niemniej wiele się nasłuchałam o tej pracy i przybliżyłam ją sobie mieszkając pod jednym dachem. Ja osobiście zetknęłam się z tą pracą dopiero kilka lat temu jak kolega zaproponował mi zastępstwo za niego na 2 m-ce przy osobie niepełnosprawnej na wózku. Poza tym zrobiłam profesjonalny kurs. Brian którym się opiekowałam był niesamowitą osóbką i wtedy po raz pierwszy pomyślałam sobie, że ta praca sprawia mi satysfakcję, uczy pokory i dystansu do życia. W ubiegłym roku zaczęłam intensywnie szukać pracy właśnie w charakterze opiekuna i dotarłam zupełnie przez przypadek na stronę ALH. Na stronie był podany telefon i tak zaczęła się moja historia z ALH. Pomyślałam sobie, że najlepiej będzie zadzwonić telefonicznie przed wysłaniem mojego CV i zapytać bezpośrednio o możliwości pracy. Odebrała telefon przesympatyczna Mary którą później udało mi się poznać osobiście i poprosiła mnie o przesłanie CV i powiedziała, że skontaktuje się ze mną pani Kasia- Manager -Polka. Ucieszyło mnie to bardzo, że mogę dalszy etap rekrutacji przejść w języku polskim. Po niedługim czasie skontaktowała się ze mną Pani. Kasia i sprawy potoczyły się już dość szybko a przy tym profesjonalnie i rzetelnie.

Z ofert jakie otrzymałam moją uwagę przykuli 2 bracia – bliźniaki z lekkim stopniem upośledzenia. Jak zobaczyłam ich na zdjęciu to intuicja podpowiedziała mi, że ta praca jest dla mnie. Pracuję już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Cieszy mnie na przykład fakt, że obiady jakie im przyrządzam smakują im, bo jednak trochę się obawiałam, że to jednak inna kuchnia ale zawsze pytam chłopaków i smakuje im:-). Uśmiech i podziękowanie braci jest dla mnie bezcenne. Bliźniaki za wszystko dziękują, a dla mnie to duża satysfakcja z wykonywanej przez mnie pracy.

Przyjeżdżając do Irlandii pamiętam, że przykuło moją uwagę to, że ludzie na ulicach, jak przechodzą obok Ciebie to się uśmiechają i najczęściej mówią „Hi hello” do obcych ludzi co w Polsce jest jednak mało spotykane. Dziwnie się z tym czułam na początku, ale jest to jednak niezmiernie miłe, że obcy człowiek, który mnie mija uśmiecha się do mnie i od razu poprawia mi się humor na cały dzień. Jak przyjeżdżam do Polski to tego jednak mi brakuje….tego uśmiechu od obcej osoby.

Alhomecare - Praca dla opiekunek w Irlandii
Alhomecare - Praca dla opiekunek w Irlandii

GRAŻYNA KRAWCZYŃSKA

Szukając pracy przeglądałam ogłoszenia w Internecie. Przykuła moją uwagę ogłoszenie o pracy opiekunki w Irlandii na stronie ALH. Zadzwoniłam pod podany nr telefonu i porozmawiałam z bardzo sympatyczną osobą, która wyjaśniła mi warunki pracy i rozwiała moje obawy . Przeszłam proces rekrutacji i….
Podjęłam tę pracę, jestem tutaj już 3 miesiące. Wcześniej różne prace wykonywałam (w opiece i medycynie) i przyznam że nie miałam jeszcze tak spokojnej, sympatycznej i dobrze płatnej pracy. Mając dwa dni wolne w tygodniu, wykorzystuję je na zwiedzanie bliższych i dalszych ciekawych miejsc w Irlandii. Moja podopieczna to osoba po operacji biodra, bardzo pogodna, miła i rozmowna. Podszkoliłam język angielski. Chciałabym jak najdłużej współpracować z firmą ALH, bo można na nich liczyć.

MAŁGORZATA SKOWROŃSKA

Witam. Na imię mam Małgorzata i już od ponad roku pracuję jako ALH Opiekunka w Irlandii. Najpierw w okolicy Limerick, a od ośmiu miesięcy niedaleko lotniska w Cork. Bardzo cenię sobie pracę jako opiekunka osób starszych, a także współpracę z zespołem ALH. Moje doświadczenie w tej właśnie współpracy przez ten cały okres mojej pracy w Irlandii jest bardzo pozytywne. Doświadczyłam dużo wsparcia, czy to w poradach, czy to w rozwiązywaniu rozmaitych problemów jakie przecież zawsze wyskakują dla nas mieszkających poza własną ojczyzną i zawsze mogłam i mogę liczyć na profesjonalną a zarazem pełną przyjaźni pomoc. Wiem, że nie pracuję sama w jakimś odosobnieniu, zdana na łaskę pracodawcy, bo w zarządzie ALH znajdują się ludzie którzy rozumieją pracę prostych opiekunek – jak ja.

Co do języka angielskiego, to już umiałam jeszcze przed przyjazdem do Irlandii.

10 lat temu przyjechałam tu po raz pierwszy na kilka miesięcy i wróciłam dopiero teraz. Lubię ten kraj, to taka…Zielona Wyspa, ale ludzie też są mili, uśmiechnięci i uprzejmi. Są inni od Anglików, czy Niemców, o wiele bardziej “swojscy”. Z pogodą jest bardzo ciekawie. Wiatr stale wiejący przynosi chmurki z nad Atlantyku i na przemian w ciągu dnia leje deszcz i świeci słońce. Można wysuszyć pranie na takim wietrze i słońcu w godzinę (ale też trzeba zbierać aby po tej godzinie nie zalało z powrotem).Letnie temperatury są niższe niż w Polsce lecz nie ma srogich zim…no i jeździ się ”na lewo”.

Jako Opiekunka ALH otrzymuję bardzo dobre wynagrodzenie jak również (opcjonalnie) różne kursy z Opieki medycznej, które podwyższają moje doświadczenie, znajomość i profesjonalność w wykonywaniu moich obowiązków – otrzymuje certyfikaty i mam spokój ducha, iż swoją pracę wykonuję profesjonalnie.

Jestem bardzo wdzięczna Zespołowi ALH za przyjęcie mnie do pracy jako Opiekunka Osób Starszych w Irlandii i za troskę jaka jest nam opiekunkom ALH okazywana.

Alhomecare - Praca dla opiekunek w Irlandii

Zobacz opinie także innych naszych opiekunek, które podjęły pracę jako opiekunki osób starszych w Irlandii:

Polskie opiekunki w Irlandii – opinie ALHomecare

Chciałabym polecić ALHomecare jako doskonale zorganizowaną i przyjazną Agencję. Na każdym etapie – od procesu rekrutacji, pierwszych dni pracy w Irlandii i podczas mojego pobytu tutaj, mogę czuć się profesjonalnie wspierana przez wysoko wykwalifikowany personel.

Wszystkie moje wątpliwości i pytania, które kiedykolwiek miałam, zostały wyjaśnione w sposób uprzejmy i skuteczny. Doceniam szczególnie osobiste zaangażowanie pana Toma Quinlana w sprawy związane z moją umową o pracę i jego cierpliwość w rozwiązywaniu moich kilku problemów. Wielkie podziękowania dla pani Marty Matczyńskiej za genialny, łatwy proces rekrutacji i wszelkie cenne porady związane z kwestiami formalnymi, pracą i szkoleniami.

Pani Barbara

Pracuję w sumie od ponad dwóch lat z ALHomecare. Pracowałam w kilku rodzinach i miałam kilku zastępstw za moich znajomych. Firma gwarantuje pracę zgodnie z umową i prowadzi ciekawe kursy dla opiekunów. Nowemu opiekunowi pracownik ALHomecare zapewnia pomoc w załatwieniu podstawowych formalności, takich jak PPS (numer podatkowy), otwarcie rachunku bankowego itp. Zarówno po stronie polskiej, jak i irlandzkiej, pracują wspaniali ludzie, mili i pomocni w każdej chwili. Praca w rodzinie i dbanie o podopiecznego daje dużo satysfakcji. Rodziny doceniają pracę opiekuna i traktują go jak członka rodziny. W zależności od harmonogramu pracy w rodzinie, możesz również pracować w niepełnym wymiarze godzin w drugiej pracy, na przykład: sklep, restauracja lub hotel. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z ALHomecare. Dziękuję

Pani Maria

Pracuję z agencją ALHomecare już dwa lata i moim skromnym zdaniem jest to najlepsza agencja w Irlandii, jeśli miałabym komuś polecić pracę opiekuna/opiekunki to tylko przez ALHomecare

Najważniejsze w naszej pracy za granicą jest bezpieczeństwo i wsparcie, które mam cały czas, a pracownicy biura są bardzo pomocni i reagują szybko jeśli czegoś potrzebujemy. Pomagają w relacjach z rodzinami, u których jesteśmy zatrudniane. Pan Tom pomagał mi nawet w moich prywatnych sprawach, za co jestem mu bardzo wdzięczna. Bardzo ważne są kursy, które agencja nam zapewnia , poszerzają naszą wiedzę na temat chorób starszych ludzi i pomagają w naszej codziennej pracy. Pozdrawiam, Jadwiga

Pani Jadwiga

Nazywam się Ewa i zaczęłam pracować jako opiekun dla agencji ALHomecare około 3 lata temu. Od początku mam duże wsparcie, kierownictwo zawsze było bardzo przyjazne, wyrozumiałe i bardzo pomocne szukając odpowiedniego miejsca dla mnie i organizując
wszystko w bardzo profesjonalny sposób. Agencja dba o nas bardzo, a to sprawia, że czujemy się bardzo potrzebni, a także dbają o rodziny, naszych klientów, którzy są bardzo zadowoleni z naszej pracy. Mogę też zrobić kilka e-kursów poprzez ALHomecare, które są bardzo ważne dla każdego, kto chce pracować jako opiekun, wspaniała wiedza i świetna okazja dla nas. Bardzo doceniam moją współpracę z agencją ALHomecare, ponieważ daje mi fantastyczną szansę na pracę jako opiekun w Irlandii.

Pani Ewa

Dlaczego mogę polecić ALHomecare? Przede wszystkim ze względu na bardzo dobre warunki i poczucie bezpieczeństwa. Wszystko jest zorganizowane tak, że od początku znasz warunki swojej pracy. Wiesz kim się opiekujesz i w jakich warunkach będziesz mieszkał. Wiesz, jaka będzie twoja pensja, urlop oraz możliwa praca w godzinach nadliczbowych. Co więcej, zawsze, jeśli coś pójdzie nie tak, możesz liczyć na opiekę i wsparcie agencji. Zanim poszłam do pracy w ALHomecare, przejrzałam dziesiątki ofert z Anglii, Niemiec i Irlandii. Nigdzie indziej nie oferowano tak dobrych, cywilizowanych warunków jak tutaj. Ale najważniejsze jest to, że żadna inna agencja, z którą rozmawiałam, nie wspomniała ani słowa o tym, co tak bardzo się liczy: o życzliwości i dobrym sercu dla podopiecznego. I naprawdę był to główny czynnik, który skłonił mnie do podjęcia pracy w tej agencji. Dlatego z czystym sumieniem polecam wszystkim pracę w ALHomecare.

Pani Iwona

Pracuję w Irlandii za pośrednictwem firmy ALHomecare jako opiekun przez 3 lata. Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę, wszystkie składki ubezpieczeniowe i podatek dochodowy są opłacane. Praca opiekuna to ciężka praca, na pewno nie jest to praca dla księżniczek. Opiekun ma wiele obowiązków i musi być merytoryczny i psychicznie przygotowany do tego zawodu, jednak gotowość do pomocy ludziom lub chęć zarabiania pieniędzy to za mało. Wybrałam agencje ALHomecare, ponieważ agencja chroni interesy swoich pracowników i czuję się z nimi bezpiecznie. Pracuję zgodnie z umową 7 godzin dziennie, a za każdą nadgodzinę mam dodatkowe wynagrodzenie, mam dwa dni w tygodniu wolnego, mam też podwójną wypłatę za pracę w dni świąteczne. W dzień wolny chodzę do szkoły, gdzie mam okazję nie tylko doskonalić swój angielski, ale także poznać ludzi z całego świata, ich kulturę, religię i mentalność. W mojej grupie są studenci z Bangladeszu, Brazylii, Peru, Hiszpanii, Kolumbii, Konga, Egiptu, Mołdawii, Ukrainy. Naprawdę lubię moją szkołę i moich kolegów, to także jeden z powodów, dla których pracuję w Irlandii. A poza tym
w wakacje mam okazję robić to, co lubię najbardziej, zajęcia Zumby, jazda na rolkach, zwiedzanie wystaw, bycie na koncertach, w teatrze i salonach spa, kupowanie szkoleń najlepszych światowych coachów, oczywiście na filmach, bo na spotkanie na żywo nie mogę sobie pozwolić. Dzięki mojej pracy w Irlandii mogę nie tylko pomóc rodzinie finansowo, co jest oczywiście bardzo ważne dla każdego z nas, ale nadal mogę też pracować nad samorozwojem. Szkolenie w języku angielskim organizowane przez agencję jest bardzo pomocne dla każdego z nas, dzięki czemu możemy opanować słownictwo medyczne niezbędne w naszej pracy. Dzięki pracy z agencją ALHomecare poznałam wiele wspaniałych kobiet, które stały się moimi przyjaciółkami. Jesteśmy w stałym kontakcie,
odwiedzamy się nawzajem, wspieramy się nawzajem, razem też odwiedzamy Zieloną Wyspę. Praca z agencją ALHomecare może być wielką przygodą życia. Mogłabym podać wiele argumentów zachęcających do współpracy z agencją ALH jako dobrą i rzetelną firmą.

Pani Lena

Moja opinia o ALH: Wyjazd z kraju nie jest łatwą decyzją i zawsze jest wiele wątpliwości. Pomimo wielu pozytywnych recenzji, które przeczytałem o ALHomecare, miałam wątpliwości, czy mogę zaufać tym ludziom. Kontakt z osobami tworzącymi tę firmę jest zawsze na profesjonalnym poziomie. Upewniają się, że obie strony, zarówno opiekun, jak i klient, są zadowolone ze współpracy. Zawsze otrzymywałam pomocną odpowiedź na każde zapytanie. Nie czułam, że zostałam sama z mniejszymi i większymi problemami. Wyjaśniają jak załatwić wszystkie formalności po rozpoczęciu pracy. Dzięki tej firmie z pewnością poczujesz się bezpiecznie, rozpoczynając pracę w Irlandii. Uważam, że ci ludzie są przyjaźni dla innych, z wysokim poziomem kultury osobistej, co nie jest tak powszechne. Szczerze polecam ALHomecare wszystkim przyszłym opiekunom. Pozdrawiam,

Pani Diana

Agencja ALHomecare jest bardzo pomocną i niezawodną firmą. Ludzie, którzy tam pracują, starają się znaleźć oferty odpowiadające potrzebom każdego.

Pani Anna

Moje doświadczenie w pracy z agencją jest bardzo pozytywne. Czuję, że mogę prosić o cokolwiek w razie jakichkolwiek wątpliwości lub problemów. Ponieważ mogę komunikować się w moim własnym języku, to sprawia, że jest jeszcze łatwiej. Firma reaguje bardzo szybko, oferuje również pomoc w przypadku problemów z rodziną, z którą pracujesz lub nawet ją zmienia.

Pani Magda

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z ALHomecare. Zawsze mogę liczyć na ich wsparcie i pomoc. Mają bardzo profesjonalne podejście. Współpraca przebiega bez problemów. Szczerze polecam firmę ALHomecare.

Pani Marzena

Współpracuję z agencją ALH od 3 lat. Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ dają mi poczucie komfortu. Mogę się do nich zgłosić w każdej sprawie i jestem pewna, że mi pomogą. Ufam im i polecam ich.

Pani Elwira

Jestem opiekunem osób starszych. Współpracuję z agencją ALHomecare od prawie trzech lat. Znalazłam ALHomecare w internecie, nawiązałam współpracę i nie zawiodłam się. Teraz pracuję na drugiej umowie. Jestem bardzo zadowolona z kursów szkoleniowych w agencji, ponieważ mogę zdobyć użyteczną wiedzę do pracy i uzyskać certyfikaty. Właściciele agencji i pracownicy są przyjaźni i pomocni. Pomagają w znalezieniu odpowiedniej osoby, która pasuje do odpowiedniej rodziny. Lubię tutaj pracować i na pewno będę z nimi współpracować w przyszłości.

Pani Iwona

Dołącz do nas

Praca dla opiekunek w Irlandii – skorzystaj z poniższego formularza, by wysłać do nas swoją aplikację.