Zastanawiasz się, czy warto wyjechać za granicę do pracy jako opiekunka osób starszych? Bez wątpienia jest to niełatwa decyzja — w końcu oznacza, iż na kilka tygodni opuścisz dom i będziesz mieszkać w gruncie rzeczy u obcych ludzi. Nie oznacza to jednak, że praca tego typu nie ma zalet, o których piszemy poniżej.

Atrakcyjny rynek pracy – spory wybór ofert 

Irlandia to kraj w którym społeczeństwo szybko się starzeje, dlatego nie brakuje ofert pracy dla opiekunek seniorów. Możesz wybierać spośród wielu propozycji pracy. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie. 

Nauka życiowej mądrości

Od osób starszych możemy nauczyć się wielu cennych mądrości m.in.: pokory wobec losu, radości z małych rzeczy. To także ważna lekcja wdzięczności polegająca na docenieniu tego, co już posiadamy.

Satysfakcja z podarowanego uśmiechu

Największa satysfakcja pojawia się wtedy, kiedy widzimy uśmiech na twarzy naszego podopiecznego. Każdy opiekun dostrzega inne korzyści z tego typu pracy. Dla jednych może to być poczucie bycia potrzebnym, dla drugich docenienie przez seniora. 

Nauka języka angielskiego

Praca w Irlandii to świetna okazja do nauki języka angielskiego. Spędzając czas z podopiecznym jednocześnie oswajasz się z językiem. Takie aktywności jak: rozmowa czy czytanie książek seniorowi wzbogacają Twoje słownictwo i poprawiają umiejętność komunikowania się w tym języku. 

Zdobycie doświadczenia zawodowego

Jedną z najcenniejszych wartości jaką niesie ze sobą praca jako opiekunka seniora w Irlandii to zdobycie doświadczenie zawodowego. Praktyczne wykonywanie zadań związanych z opieką nad osobą starszą rozwija takie umiejętności jak: komunikacja, asertywność czy zarządzanie emocjami i stresem. 

Nowe znajomości

Pracując za granicą masz możliwość zbudowania nowej sieci kontaktów. Praca opiekunki seniora wiąże się z nawiązywaniem relacji, nie tylko z podopiecznym, lecz także z jego rodziną. Niektóre znajomości mogą nawet przekształcić się w przyjaźnie.

Większa pewność siebie 

Wyjeżdżając do pracy w Irlandii całkowicie zmieniamy swoje otoczenie. Z początku doświadczenie to może wydawać się trudne, jednak z upływem czasu zyskamy coraz większą pewność siebie oraz wzmocnimy swoją wewnętrzną siłę. 

Wyższe zarobki niż w Polsce 

W Irlandii możemy liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie niż w Polsce. Wynagrodzenie dla opiekunki seniora wynosi obecnie między 1 600 a 2 500 euro brutto. Należy jednak wspomnieć, że jest to pensja podstawowa, która nie uwzględnia wynagrodzenia za pracę w święta oraz nadgodzin. Wartość wynagrodzenia uzależniona jest od naszego doświadczenia oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim. 

Wyższe świadczenie emerytalne

Lata przepracowane w Irlandii liczą się do przyszłej emerytury. Dzięki temu w przyszłości osoby pracujące w tym kraju będą mogły liczyć na wyższą emeryturę.