Praca opiekunki osób starszych to zajęcie, które wymaga dużo empatii i zrozumienia dla drugiego człowiek, ale przede wszystkim to praca, która daje bardzo dużo satysfakcji. Wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka, to rzecz bezcenna. A w pracy z seniorami czeka nas wiele takich momentów. Aczkolwiek nie samą pracą żyje człowiek, co więc robić w czasie wolnym? Jak odpoczywać, by mieć jak najwięcej energii i zapału do wykonywania powierzonych nam obowiązków? Poniżej znajdziesz propozycje spędzania dni wolnych od pracy w momencie, gdy jesteś opiekunem seniorów za granicą. Sprawdź, jak ciekawie, kreatywnie i pożytecznie można wykorzystać te chwile.

Aktywny wypoczynek najlepszą formą spędzania czasu wolnego…

Czasem każdy z nas po pracy lub w dzień wolny potrzebuje spędzić czas, nie robiąc nic, leniwie leżąc na kanapie, czytając książkę, czy oglądając film. Taka forma odpoczynku jest jak najbardziej w porządku i należy się każdemu. Warto jednak wspomnieć, że forma spędzania czasu wolnego jest bardzo ważna. Najlepszym z możliwych sposobów na odpoczywanie, jest aktywność fizyczna. Taka forma pozwala nam nie tylko spędzić aktywnie czas, ale daje możliwość odpoczynku dla naszej głowy. Jeśli w dzień wolny wybierzemy formę spędzenia czasu aktywnie, w sposób, który lubimy , będzie to miało wiele korzyści. Może to być zwykły spacer, jazda na rowerze. Wypoczynek na świeżym powietrzu to szansa na obcowanie z naturą, łapanie promieni słonecznych, w miarę możliwości pooddychanie świeżym powietrzem. Każda forma aktywności fizycznej jest dla nas zdrowa. Wypoczywanie w taki sposób korzystnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia oraz na odporność, a co za tym idzie, przeciwdziała przeziębieniom. Tak więc taka forma odpoczynku niesie za sobą wiele korzyści. I choć może nie każdy lubi odpoczywać aktywnie, jednak zwykły, krótki spacer po parku nie jest aż tak wymagający, a na pewno będzie bardzo pożyteczny.

W wolnym czasie — postaw na rozwój osobisty

Praca opiekunki dla osób starszych, tak jak każda inna, wymaga od nas rozwoju. Każdy, kto chce ambitnie podejść do swoich obowiązków, będzie czerpał dużo radości z możliwości doszkalania się. Nie wyobrażamy sobie przecież, by leczył nas lekarz, który posługuje się jedynie wiedzą, którą przyswoił lata temu w trakcie studiów medycznych, czy by nasz fryzjer korzystał jedynie z przestarzałych i niemodnych już metod strzyżenia i koloryzacji. Tak samo jest w zawodzie opiekunki. Zawsze możemy zdobyć nową wiedzę, by nasza praca przynosiła jeszcze więcej zadowolenia dla nas i naszych podopiecznych. Ciekawą formą spędzania czasu wolnego, jest uczestniczenie w różnego rodzaju kursach i warsztatach, np. rękodzieła. Wiedza wyniesiona z takich zajęć może być ciekawą alternatywą na spędzanie i organizowanie czasu naszym podopiecznym. Taka forma może być niezwykle atrakcyjna zarówno dla seniora, którym się opiekujemy, jak i dla nas samych. Wykonanie ozdób świątecznych przed Bożym Narodzeniem lub Wielkanocą, może być prawdziwą frajdą. A to tylko jedne z wielu możliwości. Co więcej, jeśli pracujemy za granicą, alternatywą dla spędzania wolnego czasu jest uczęszczanie na lekcje języka obcego. Podszlifowanie języka, to zawsze świetna opcja, będzie to bardzo dobrze spożytkowany czas.

Skorzystaj z szansy zwiedzania obcego kraju

Jeśli pracujesz i mieszkasz za granicą, to jest to doskonała okazja do tego, by zwiedzać i poznawać kraj, w którym aktualnie przebywasz. Zwiedzanie nawet najbliższej okolicy, to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Poznawanie obcej kultury, degustowanie lokalnej kuchni, poznawanie zabytków, wszystko to pozwala w pełni skorzystać z wolnego oraz mieszkania w obcym kraju. Nie tylko pracą żyje człowiek, a mając okazję poznać nieco inną kulturę, zawsze należy z tego skorzystać. Istnieje bowiem taka opcja, że jest to jedyna okazja, by ten kraj poznać. Może taka wycieczka będzie również ciekawym tematem do przedyskutowania ze swoim podopiecznym? A może nawet na kolejną wybierzecie się razem? Podróżowanie, to zawsze miło spędzony czas.